מסתבכת: מכבי נוצחה 2:1 בק"ש. הפער מהפסגה: 6
רק מחזור 9, והצהובים בברוך אחרי הפסד בצפון. קולה וקהת כבשו, זהבי צימק


24/11/2014
בצהריים עוד קיבלה מכבי ת"א בשורה די מעודדת על הפחתת עונשה בבית הדין בעקבות אירועי הדרבי (הורדת נקודה אחת בפועל במקום שתיים), אבל בערב הראש כבר היה בין הידיים: הצהובים ספגו הפסד שני העונה, אבל לא סתם הפסד - 2:1 למוליכה קרית שמונה, שהרחיק את פאקו 6 נקודות מהפסגה.
 
פתיחת המשחק היתה נוראית מבחינת האלופה: כבר בדקה הראשונה קרן של המארחת הפכה לערבוביה ברחבה, כאשר רוג'רס קולה תירגם את הבלאגן לשער נגיחה שהשאיר את ברק לוי מופתע. 0:1. למעשה, מאותו רגע ועד לסיום ההתמודדות ראינו שליטה מוחלטת של מכבי בכדור, אבל המצבים התחלקו בין הקבוצות שווה בשווה.
 
בדקה ה-5 ראדה פריצה רשם החמצה ענקית באחד על אחד עם חיימוב, ובדקות 14 ו-25 בהתאמה רועי קהת ודייויד מאנגה היו קרובים לסדר יתרון כפול לברק בכר. מן העבר השני, זהבי כמעט איזן סמוך לירידה למחצית, אבל הקפצה גאונית שלו מעל חיימוב מצאה רק את המשקוף.
 
במחצית השניה הלחץ הצהוב התגבר ושבר שיאים: עוד כדור של זהבי מצא את המשקוף, איגייבור הפציץ את הקורה, והשער, איך לא, הגיע דווקא מהכיוון השני. בדקה ה-81 קהת השלים מבצע אישי נפלא ברחבה של האורחת עם בעיטה לפינה של לוי, וקבע 0:2. גמור? כמעט. בדקה -90 זהבי צימק בפנדל אחרי נגיעת יד של אלקיים.
 
יותר מזה החניכים של פאקו לא השיגו, וכעת - עם הפחחת הנקודות וההחלטה שלא יתקיים דרבי חוזר במקום זה שפוצץ - הם מוצאים את עצמם במצב לא פשוט. הפיגור מקרית שמונה עומד על 6 נקודות, כשגם הפועל ב"ש ממוקמת לפני האלופה עם נקודה יותר. בשבת "תארח" מכבי את הפועל חיפה בנתניה בעקבות השזרוע בבלומפילד.
 
* התמונה באדיבות האתר הרשמי של מכבי ת"א