דימה קרויטר סגן אלוף אירופה עד גיל 23
קופץ הגובה ממכבי ת"א חוזר לעצמו עם 2.24 מטר שהספיקו למדלית כסף


12/07/2015
עוד הצלחה גדולה למחלקת האתלטיקה של מכבי ת"א, דימה קרויטר זכה במדליית הכסף באליפות אירופה עד גיל 23 בקפיצה לגובה. קרויטר עבר 2.24 מ' בניסיון הראשון, קבע את תוצאת השנה שלו וזכה במדליית הכסף באליפות שנערכת בטאלין, הישג נפלא לדימה שרק לפני שנה עוד חשב על פרישה בגלל פציעה. 
 
קרויטר כבר הגיע להישגים בינלאומיים נפלאים בעבר, פעם ראשונה כשזכה באליפות העולם לקדטים ב-2009 ופעם שנייה כשזכה שנה מאוחר יותר במשחקים האולימפיים הראשונים בהיסטוריה לקדטים. לפני שנה כאמור כבר שמע חוות דעת מרופאים שהעניקו לו סיכוי קלוש לחזור לעצמו, אבל זה לא מה שיעצור ספורטאי גדול כמו דימה.
 
חניכו של אנטולי שפרן בחר לפסוח על גובה הפתיחה (2.05), ובגובה הבא (2.10) פסל בניסיון הראשון ועבר בשני. את הגבהים הבאים – 2.15, 2.18, 2.21 ו-2.24 – הוא עבר בניסיון הראשון והבטיח את מדלית הכסף. בזהב זכה איליה איוואניוק הרוסי.
 
"כמובן שאני מאושר שחזרתי לזכות במדליה, אבל יש דברים חשובים יותר בחיים. ראשית, היה חשוב לי להוכיח שהדיבורים שלי לא היו באוויר. הבטחתי וצוטטתי במקומות רבים כאומר שהשנה אני חוזר לעצמי. מבחינתי הנורא מכל היה אם הדברים היו נשארים על הנייר. היום הוכחתי שהדיבורים לא היו בעלמא.
 
"עברתי תקופות קשות מאוד בשנים האחרונות. בשנה שעברה הייתי הכי קרוב שיש להודיע על פרישה. היו שלושה אנשים שהניעו אותי לא לעשות זאת: אמי, זוגתי והמאמן שלי שהטיח בי לתת לעצמי עוד סיכוי. הוא כמעט גרר אותי במובן המילולי של המילה, והיום, אני חייב לו את התודה הגדולה. כמו שהוא גילה אותי כשהייתי קטן והוציא אותי מהמקומות הקשים, כך גם הפעם, אלמלא טולי, סביר להניח שהייתי עוסק היום בדברים אחרים ומבכה את האובדן והבזבוז של הכישרון והמתנה שאלוהים העניק לי. אני שמח שהיום הוכחתי גם שחזרתי למקומות הטבעיים שלי, ואני יכול לחשוב באופן הכי טבעי בעולם על קריטריון לאליפות העולם ולמשחקים האולימפיים".
 
בהתייחסו לתחרות אמר קרויטר: "בפעם הראשונה היריבים שלי חזרו לתת לי כבוד, לחשוש ממני. אחרי שבשנים האחרונות היריבים שלי בתחרויות הסתכלו עליי כעל תופעת קדטים שחלפה לה מן העולם, היום הם חזרו לתת לי כבוד ולהבין שעומד מולם אחד הטובים בגילם. בתחרות בה חלק לא הצליחו לשחזר את הישגיהם השנתיים ושיאיהם האישיים שנקבעו השנה, הם ראו אותי נלחם כשווה מול שווה על הזהב".