ספורטאי ומאמן השנה: ארטיום דולגופיאט וסרגי ויסברג
ההישג האדיר שהשיג ארטיום דולגופיאט ומאמנו סרגי וייסברג באליפות העולם באוקטובר האחרון לא נשכח, והשניים זכו בפרסים בכבוד רב. הצלחנו לתפוס את ארטיום לראיון קצר אחרי הזכייה


28/12/2017
בתיאטרון הלאומי "הבימה" נערך טקס פרסי הספורט לשנת 2017 בו השתתפו מיטב ספורטאי ומאמני ישראל לטקס חגיגי נושא פרסים וכבוד לספורטאים מצטיינים שנבחרו על- ידי הועד האולימפי בישראל, הועד הפראלימפי והתאחדות אילת לענפי הספורט התחרותיים הלא אולימפיים.
 
דולגופיאט זכה בתחרות אליפות העולם האחרונה בקנדה יחד עם מאמנו וייסברג במקום השני בתרגיל הקרקע. זהו ההישג הבכיר ביותר של מדינת ישראל עד כה (לפניו אלכס שטילוב זכה במקום השלישי). 
 
המתעמל והמאמן מטעם מכבי ת"א, ארטיום דולגופיאט נבחר לספורטאי השנה ומאמנו סרגי וייסברג נבחר למאמן השנה מטעם הוועד האולימפי. ישבנו עם דולגופיאט לריאיון קצר לאחר הזכייה:
 
אחרי הזכייה במקום השני באליפות העולם בתרגיל הקרקע והזכייה בספורטאי השנה 2017, מה היעד הבא?
להמשיך לעבוד, להגיע לכל פודיום באליפות העולם וכל שאר ההישגים האפשריים.
 
איך ההרגשה לזכות בספורטאי השנה, אתה רואה את עצמך באור אחר עכשיו?
מאוד מרגש, הזכייה הייתה הפתעה בשבילי, לא ידעתי שאהיה ספורטאי השנה, לא הייתי בטוח. יש המון שמחה, כולם בירכו אותי והבנתי כמה הפרס זה גדול ומכובד.
אני נשארתי אני. הפרס לא שינה אותי אבל אני שמח, מאוד שמח.
 
גם המאמן שלך, סרגי וייסברג זכה בפרס מאמן השנה, מה אתה חושב על הזכייה שלו?
בספורט שני אנשים עובדים, בלי מאמן זה קשה להתקדם. מאמן הוא אבא, אמא, מורה- מאמן הוא הכל. ההישג  באוקטובר האחרון הוא של שנינו. אם החליטו שמגיע לי לזכות בספורטאי השנה אז גם לסרגיי הגיע לזכות במאמן השנה.
 
מה עשית יום אחרי הטקס?
המשכתי באימונים, אני מתאמן כל יום. לפני שהתגייסתי לצבא הייתי עושה שני אימונים ביום. 
 
טיפ לדור הבא?
ספורט זה לא קל. גם אם אתה לא מצליח אתה חייב להסתכל קדימה. היום לא הצלחת, לא קרה כלום, תמשיך לעבוד תצליח. בתחום הספורט פשוט אסור להתייאש.